Milas'ta Konferansa Yoğun İlgi
MİLAS 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneğimiz ilk (MİDDER) konferansını Halk Eğitim Merkezinde kalabalık katılımcılarımızla  gerçekleştirdi.

Konferansa MİDDER Muğla İl Başkanı Mücahit Akgün, Teşkilat Başkanı Yılay Bilgen ve Yönetim kurulu başkanları, MİDDER Milas İlçe Başkanı İbrahim Yellice, Milas MİDDER Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, Milas MİDDER Gençlik Kolları Başkanı Erkan Erol ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar ve yönetim kurulu üyeleri, Akparti Kadın Kolları Başkanımız Cemile Özdemir ve yönetim kurulu arkadaşlarımıza, önceki dönem ilçe kadın kolları başkanımız Necla Vatansever ve arkadaşlarıma 23.Dönem Eski AK Parti Milletvekili Hasan Kökten, Milas Ensar Vakfı Şube Başkanı Levent Akyer, Milas Milli Eğitim Müdürü Isa Bal, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Milas Halk Eğitim Müdürü Tunahan Bayram, Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Milas Şubesi Başkanı Samet Çipil ve yönetim kurulu üyeleri, Yatağan Midder İlçe Başkanı Erbil Şener ve yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Özlem Börek ve yönetim kurulu üyeleri ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Program İlk olarak Şehitlerimiz ve Gazilerimiz için, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. 15 Temmuz 2016 günü hain darbe girişimine ilişkin fotoğraf sergisi ve gelen misafirlere slayt gösterileri sunuldu.

MİDDER Milas İlçe Başkanımız İbrahim Yellice, Türkiye’nin 15 Temmuz 2016 yılında yaşadığı hain darbe girişiminde millet olarak tek yürek tek vücut olmaları sayesinde darbenin bastırıldığını, Türk Milletinin o gece bir tarih yazdığını belirtti. 248 Şehidimize minnettarlık duyduklarını ifade eden Yellice, “Rabbim bir daha böylesine acı olayları ülkemize yaşatmasın” dedi.

 

Sonrasında kürsüye gelen AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar ise, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin ülkemizin bölünmesi için dış mihraklar tarafından organize edilmiş bir olay olarak nitelendirdi. Türk Milletinin vatanı, bayrağı için sokaklarda bu hainlere geçit vermemesiyle büyük bir tarih yazdığını belirten Acar, “Rabbim ülkemizin dirliğine, birliğine ve bütünlüğüne zarar vermesin” diyerek sözlerini tamamladı.

MİDDER Muğla İl Başkanı Mücahit Akgün, 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi günü haberi aldıklarında hızlı bir şekilde toplandıklarını ve Cumhurbaskanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ailesiye birlikte konakladıkları Marmaris'teki Turban Otele Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ve İl Başkanımız Kadem Mete ile yanlarındaki ekiple hareket ettiklerini, darbeci hainlerin o gün oteli önce havadan bombalayıp sonrasında ise otele baskın yaparak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve ailesinin canına kastettiklerini ama kötü emellerine yüce Türk Milletinin destansı karşı koymasıyla ulaşamadıklarını ifade etti. 

23 Nisan OrtaOkulu Müdürü Zeki Yaşar Kalkan hem 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi konusundaki konuşmaları hemde 28 Şubat 1997 tarihindeki darbe girişimleriyle ilgili yaşadıklarını anlattı.

Konuşmalar devam ederken, kürsüye gelen 23.Dönem Eski AK Parti Milletvekili Hasan Kökten,15 Temmuz 2016’da hainlerin toprak altına gömüldüğünü ve Türk Milletinin tarih yazarak ülkemizi bölmeye çalışan kansızlara birlik ve bütünlük içinde çok güzel bir ders verdiğini belirtti.

Ensar Şube Başkanı Levent Akyer 15 Temmuz 2016 günü Milletin uzun yıllar anlatılacak destansı bir tarih yazdığını ve kendilerine haber geldiğinde ivedi bir şekilde o dönem ilçe başkanı olması sebebiyle İl Başkanı Kadem Mete ve diğer ilçe başkanlarıyla Marmaris Turban Otele hareket ettiklerini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bu hain darbecilerden korumak adına seferber olduklarını belirtti. “15 Temmuz Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz mekanları cenent olsun” dedi.

Diğer Resimler

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

www.midder.org         info@midder.org